Haseki Cezayir Turist Vizesi

Haseki Cezayir Turist Vizesi 0 553 906 18 12

Haseki Cezayir Turist Vizesi işlemleri yapan e-Vizeci ‘yi arayıp Cezayir turist vizesi işlemlerinizi çok hızlı ve pratik yaptırabilirsiniz. Cezayir turist vizesi ile bu ülkeyi ziyaret etmeyi düşünen Türk yurttaşları, öncelikle bazı işlemleri aşmak zorundadır. Tüm bu zorlukları yapacakları seyahat planı ile aşabilirler. Akdeniz ülkesi Afrika’nın en büyük yüzölçümüne sahip Cezayir, görülmesi gereken egzotik ve otantik yapılarla doludur. Cezayir’deki tarihi ve kültürel dokuların biranda önce görülebilmesi için ya Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu ya da Cezayir Ankara Büyükelçiliği vize merkezine müracaat edilmelidir.

Turist Akınına Neden Olacak Yerler

Haseki Cezayir Turist Vizesi
Haseki Cezayir Turist Vizesi

Cezayir seyahat planı içerisinde yer alması gereken köprüler şehri büyük kostantin olarak adlandırılan bu Eskişehir’in büyüleyici enfes güzelliği akıllara kazınacak niteliktedir. Cezayir turist vizesi alarak seyahat planı yapan Türk yurttaşları, mutlak surette görmeleri ve planda yer alması gereken ikinci adres, Cezayir’deki roma tarihi izleridir. Timgad kenti içerisinde roma tarihi yolculuğuna çıkılmalıdır.

Roma antik kenti tarihi dokusundan etkilenen Türk yurttaşları, Dijemila’yı da ziyaret edilecekler listesinin en başına ekleyebilirler. Çoklu kültürel dokunun bir arada harmanlandığı Cezayir’de zamanın keyifle akıp gideceğini iyi bilen Türk yurttaşları, Cezayir turist vizesinin bir an önce çıkmasını istemektedir. Sahra çölünde adeta bir inci gibi duran, M’Zab Vadisi ile onun antik bir hazinesi gibi duran Ghardaia da ziyaret edilecekler listesinde yer almak zorundadır.

Seyahatin En Önemli Parçası Vize

Cezayir Dışişleri Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyetinde bulunan Cezayir Ankara Büyükelçiliği ya da Cezayir İstanbul başkonsolosluğu aracılığıyla, ülkelerine giriş yapmak isteyen turist Türk yurttaşlarına yönelik tasarlanan vize türüne, Cezayir turist vizesi denilmektedir.

Cezayir turist vizesi, Cezayir ülkesine kısa bir süreliğine tatil yapmak veyahut ta bu ülkedeki herhangi bir kişiyle görüşme yapmayı düşünen insanların almaları gereken bir vize çeşididir. Ülkeye yapılması planlanan gezi ya da tur gibi amaçlara yönelik yapılacak her türlü seyahat için de istenen bir izindir.

Bu vize türünde, diğer vize türlerinde istenilen davetiye belgesi istenmemektedir. Ancak turist vizesi için konaklama yapılacak otelin, kaşe ve ıslak imzası bulunan otel voucher belgesi ya da kaşe ve imzalı tur programına dair belge vize evrakları arasında yer alması gerekir. Yapılacak seyahatin ulaşım aracına dair seyahat bilgileri ve bilet belgesi de evraklar arasındadır. Bazı istisnalar dışında Cezayir turist vizesi en fazla doksan günlük olarak düzenlenir.

Ayrıca bir ayılık tek girişli ya da üç aylık çok girişli olarak Cezayir turist vizeleri de verilmektedir. Düzenlenen vize füme renklidir. Üzerinde, başvuru sahibinin pasaportundaki ve kimliğindeki bilgiler ile vizenin seri numarası yer alır. Ayrıca vizenin hem başlangıç hem bitiş hem giriş sayfası hem de vizeyi onaylayan vize konsolosunun; adı, soyadı, mührü ve imzası da düzenlenen vize üstünde bulunmaktadır.

Vize Evrak Zinciri

Schengen vizesi ya da birçok ülke tarafından verilen vizelerde olduğu gibi başvuru sahibinin vesikalık resmi üzerine Cezayir vize etiketi basılmaz. Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu ya da Cezayir Ankara Büyükelçiliği Vize Merkezi tarafından düzenlenen vize, başvuru sahibinin seyahat dönüşü itibarıyla en az bir ay geçerliliği olan pasaportuna basılır. Vize, ilgili kurumlardan verildiği gün süresi başlamaktadır. Herhangi bir mücbir sebep olmaksızın, ileri tarihli düzenlenecek seyahatler için verilmez. Vize için belirlenen geçerlilik süresi dolmadan önce Cezayir ülke toprakları terk edilmelidir.

Cezayir ülke topraklarına turizm amaçlı olarak seyahat etmeyi düşünen ve herhangi bir şekilde vize muafiyeti olmayan tüm Türk yurttaşları, Cezayir turist vizesine başvurmak zorundadırlar. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde Türk oturumunu kazanmış olan diğer devlet vatandaşları da, aynı şekilde vizeye müracaat etmek zorundadırlar. Cezayir’e tamamıyla ticari amaçlı olarak seyahati düşünen ama Cezayir içerisindeki firma tarafından herhangi bir şekilde davetiye alamayan kişiler de, turist vizesine başvururlar.

 

Ara & Vize Al