Eminönü Cezayir Vizesi Başvuru Merkezi

Eminönü Cezayir Vizesi Başvuru Merkezi 0 553 906 18 12

Eminönü Cezayir Vizesi Başvuru Merkezi olan e-Vizeci ‘yi arayıp Cezayir vizesi işlemlerinizi çok hızlı ve pratik yaptırabilirsiniz. Afrika kıtasının kuzey bölgesinde konumlanmış bir ülke olan Cezayir Demokratik Halk Cumhuriyeti, Ak denizin hemen kenarında ve Akdeniz iklimi hakim olan bir ülkedir. Afrika kıtasında yer alan ülkeler arasında en büyük yüzölçümü olan konuma sahiptir. Cezayir ülkesi de diğer ülkeler gibi kendi içerisine gelecek olan yabancı misafirleri, belli bir vize işlemi prosedürüne tabi tutmaktadır. Bu işlemler ve hazırlanmasını istenen evrak ve belgeler, seyahatin amacına göre değişkenlik arz etmektedir. e-Vizeci.

Eminönü Cezayir Vizesi Başvuru Merkezi
Eminönü Cezayir Vizesi Başvuru Merkezi

Cezayir vize işlemleri, Türkiye Cumhuriyeti devleti içerisinde yaşayan, yabancı devlet pasaportu taşıyan insanlarda dahil olmak üzere, ya Cezayir Ankara Büyükelçiliği ya da Cezayir İstanbul başkonsolosluğu vize merkezince gerçekleştirilmektedir. Türkiye’de oturumu olan yabancı pasaport sahipleri de, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları da, herhangi bir ayrıma tabi tutulmaksızın, Cezayir vizesi için bu iki makama başvuru yapabilmektedirler. e-Vizeci Cezayir vizesi başvuru işlemlerinin tümünü sizin adınıza sürdüren vize başvuru merkezi olarak hizmet vermektedir. Vizenizi kolay ve hızlı şekilde almak için vize başvuru merkezi arıyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde bulunan bu vize merkezleri, Hem bize başvurularını kabule etmekte hem de sonuç dondurmakta tek yetkili mercidir. Ayrıca vize başvuruları için şahsen başvuru yapma zorunluluğu da bulunmamaktadır. Cezayir vize işlemleri için yetkili seyahat acentelerine de işlemler yaptırırlar bilmektedir. Vize işlemlerinin değerlendirilmesi de karar aşaması da yetkili resmi makamlara aittir. İşlemlerle alakalı hangi evrakların talep edileceği bilgisinin en doğru öğrenileceği adres te bu makamlardır.

Cezayir vize işlemleri arasında ilk sırayı alan, vize randevusudur. Vize randevusu alınmadan işlemler başlatılmamaktadır. Vize randevusu, ilgili makamlara ait internet siteleri üzerinden çevrimiçi olarak ta alınabilmektedir. Alınan vize randevusunun ardından vize işlemleri başlayabilmektedir. Bundan sonraki ilk işlem, vize başvuru formunun doldurulmasıdır. Vize başvuru formu çok detaylı bir belgedir. Doldurulması hem itina hem de dikkat isteyen özellik barındırır.

Form, çok detaylı bilgileri istemektedir. Formda istenen boşlukların el yazısı ve tükenmez kalem kullanılarak yazılarak doldurulan bilgiler, kesinlikle doğru ve gerçeği yansıtan bilgiler olması gerekmektedir. Forumun Fransızca yahut ta İngilizce olarak doldurulması, Vize Merkezinin istediği bir şeydir. Vize işlemleri olarak verilen diğer bilgi ve belgelerle, formun üstüne yazılan bilgi ve belgelerin çelişmemesi de ayrıca önem taşımaktadır.

Cezayir vize işlemleri yaptırmak isteyen ve Türkiye’de ikamet etmekte olan Suriyeli vatandaşlar, Türkiye Cumhuriyeti devletinin verdiği oturumu izin belgeleri ile birlikte, Türkiye’de vize merkezi olan Cezayir Ankara Büyükelçiliği ya da Cezayir İstanbul Başkonsolosluğu vize merkezine gitmeleri gerekmektedir. Vize işlemlerinin olumlu seyretmesi için Cezayir devleti içerisinde bulunan ilgili kişi tarafından gönderilecek olan davetiye belgelerinin, orijinal evrak şekliyle hem kaşeli hem de ıslak imzalı olarak vize merkezine verilmesi şarttır.

Türkiye sınırları içerisinde ikamet etmekte olan Suriyeli vatandaşların, Cezayir içerisinden aldıkları davetiye belgelerinin orijinal halini ibraz etmelerinin yanı sıra, hem bağlı bulundukları hem de ticari faaliyet yürütme oldukları kurulum yahut ta şirketin antetli kağıdına, Türkiye Cumhuriyeti devleti içerisinde yer alan Cezayir vize merkezi makamına hitaben yazılmış vize talep dilekçesi de sunulması gerekmektedir.

Türkiye’de yaşayan Azerbaycan vatandaşları için ise Türkiye Cumhuriyeti devletinin kendilerine verdikleri oturum izin belgelerini, vize başvurusu esnasında, vize merkezine ibraz etme zorunlulukları yoktur. Bunun nedeni ise, Azerbaycan devleti içerisinde Cezayir ülkesini temsil eden ne bir büyükelçiliğin ne de bir konsolosluğun bulunmasıdır. Azerbaycan vatandaşları doğrudan, Türkiye’de bulunan vize merkezlerine, Cezayir vizesi için müracaat edebilmektedirler.

Cezayir vizesi, ilgili makamlar tarafından onaylanmış olsalar bile, Cezayir’e girişte asıl karar, sınır görevlilerinin sorumluluğu altındadır. İsterlerse Cezayir’e sokmaya bilirler. Ayrıca, Cezayir sınırları içerisinden girişte, ülkeye getirilen döviz miktarı da, gümrük kapısındaki yetkililere beyan edilmek zorundadır. Bu durumun nedeni, Cezayirli yetkililerin ne kadar döviz girişine o kadar döviz çıkışına izin vermeleridir.

 

Ara & Vize Al