Beykoz Cezayir Vize Başvurusu

Beykoz Cezayir Vize Başvurusu
Beykoz Cezayir Vize Başvurusu

Beykoz Cezayir Vize Başvurusu 0 553 906 18 12

Beykoz Cezayir Vize Başvurusu yapan e-Vizeci ‘yi arayıp Cezayir vizesi işlemlerinizi çok hızlı ve pratik yaptırabilirsiniz. Cezayir’e vize başvurusunda bulunan umuma mahsus Türkiye Cumhuriyeti (Bordo) pasaportuna sahip kişilerin, o ülkeye seyahat etmeden önce vize işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Umuma Mahsus Pasaport hamilleri için geçerli Cezayir Kapı Vizesi başvurusu bulunmamaktadır. Umuma Mahsus Pasaport hamilleri, Cezayir’e seyahat amacı ne olursa olsun, pasaportlarında geçerli bir Cezayir vizesi yoksa Cezayir vize başvurusu formalitelerini tamamlamaları gerekmektedir. Tüm formaliteleri sizin için e-vizeci firması gerçekleştirmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Cezayir devletinin Türkiye’deki resmi temsilcilerine (Cezayir konsolosluğu, Cezayir büyükelçiliği) veya Cezayir ile işbirliği yapan vize merkezlerine kişisel başvuruda bulunarak Cezayir vizesi başvurusunda bulunabilirler. Konsolosluklar Cezayir’in yurtdışındaki diplomatik temsilciliklerine şahsen başvuru zorunluluğu yoktur. Cezayir vize başvurusu ile ilgili hizmetleri sağlayan seyahat ve turizm acenteleri aracılığıyla da yapılabilmektedir. Türkiye Cumhuriyeti özel (yeşil), hizmet pasaportu (gri), diplomatik pasaport (siyah, kırmızı) hamili kişiler, herhangi bir 6 aylık dönemde 90 günü aşmamak kaydıyla Cezayir vize formalitelerinden muaftır.

Cezayir Vizesi İçin Önemli Noktalar

Cezayir vize başvurusunda bazı önemli dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Bunları detaylandırmak gerekirse;

l Cezayir vize pasaportunun geçerlilik süresinin Cezayir seyahatinden sonra en az 6 ay olduğu unutulmamalıdır. Eski bir pasaportunuz varsa onu yoksa, bölge emniyet müdürlüklerinden aldığınız pasaport kayıt belgesi ile birlikte Cezayir konsolosluğuna ibraz etmeniz gerekmektedir.

l Cezayir konsolosluğu, Cezayir vize başvurusu işlemini 7-10 iş günü içerisinde tamamlamaktadır.

l Bu özel süre, vize başvuruları sırasında trafik sıkışıklığı olmaması halinde, Cezayir Devleti ve Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi ve milli bayramlarında uzatılabilir. Cezayir konsolosluğu vize başvurularını incelerken ek belgeler talep edebilir. Adayların Cezayir vize başvurularını o ülkeye yapacakları seyahat tarihinden en az 15 gün önce yapmaları gerekmektedir. Seyahatin amacı ne olursa olsun Cezayir vizesi için Cezayir devletinden resmi davet belgesi ibraz edilmesi gerektiği gözden kaçırılmamalıdır.

l Tüm belgelerinizi özenle hazırlayarak en kısa sürede vize almanıza e-vizeci yardımcı olmaktadır.

Beykoz Cezayir Konsolosluğunda Vize İşlemleri

Cezayir konsolosluğunun vize bölümü randevu sistemi ile çalışmamaktadır. Cezayir vize başvurusu işlemleri için başvuran kişilerin Cezayir vize işlemleri için konsolosluktan randevu almaları gerekmemektedir. Sizler için gerekli randevuları e-vizeci alabilmektedir. Bireyler Cezayir konsolosluğunun çalışma saatleri içerisinde Cezayir vizesi başvurusunda bulunabilirler. Ya da sizin adınıza e-vizeci başvurunuzu yapabilmektedir. Cezayir konsolosluğunun vize bölümü vize başvurularını sadece mesai saatleri içerisinde işleme alabilmektedir. Cezayir konsolosluğu vize başvuruları ve Cezayir konsolosluğu evrak onay işlemleri için başvuranlar mesai saatleri olan 09:30-11:30 saatleri arasında vize başvurusunda bulunabilirler.Cezayir vize başvuruları ve Cezayir belge doğrulama süreci resmi tatiller ve özel günler hariç Pazartesi – Cuma günleri 16:00-17:00 saatleri arasında sona ermektedir.

Cezayir Konsolosluğu, istisnai durumlar dışında vize başvurusu ve belge onay sürecinin tamamlanması için ek süre talep edebilir. Benzer ve benzeri durumlarda pasaport ve konsolosluk belgelerinin teslim takvimi değişebilir. Cezayir konsolosluğunda vize ve evrak onayına ek olarak başka bir işlem yapacaksanız eğer kişiler konsolosluk işlemleri için gerekli bilgileri Cezayir konsolosluğundan alabilirler. Bu gibi durumlarla ilgili olarak Cezayir konsolosluğu yoğunluğa göre randevu verebilmektedir.

Cezayir vize başvurusu için aracı kuruluşlara ihtiyacınız olabilir. Bu gibi durumlarda e-vizeci her an profesyonelleri ile hizmetinizde olacaktır.

Beykoz Cezayir Vize Başvurusu Başvuru Formu

Cezayir Vize Başvuru Formu, Cezayir vize başvurusunun yapıldığını kanıtlayan resmi bir belgedir. Cezayir konsolosluğu tarafından hazırlanan başvuru formu doldurulmalıdır ve bu form başvuru sürecinizin ilk adımıdır. Cezayir vize başvuru formu doldurulmalıdır. Bilgiler vize başvuru formu aracılığıyla toplandığı için Cezayir vize başvuru formunun eksiksiz ve gerçeğe uygun olarak doldurulması gerekmektedir. Başvuru formundaki bilgiler ile Cezayir vize başvurusu için gerekli olan diğer belgelerdeki bilgilerin eşleşmesi gerekmektedir.

Cezayir Konsolosluğu, başvuru formunda ve başvuru belgelerinde verilen bilgileri dikkate alır ve çelişkili ve yanlış bilgi tespit etmesi durumunda kişinin vize işlemini sonlandırır. Cezayir vize başvurusu formu, uluslararası işlemlerde kullanılan resmi bir belgedir. Amacına ve doğruluğuna göre doldurulmalıdır. Cezayir vize başvuru formunda verilen yanlış bilgiler ceza gerektiren bir suç olarak kabul edilmektedir. İmzalı Cezayir vize başvuru formu, vize süresi sonunda ülkeyi terk edeceğinizin garantisidir. Cezayir vize onayı ülkeye girişi garanti etmez, ülkeye giriş Cezayir sınır yetkililerinin sorumluluğundadır.

Sorunsuz vize işlemleri için tecrübeli aracı kuruluşlar kullanabilirsiniz. Bu kuruluşlardan kurumsal olan e-vizeci her işlem adımında yanınızda olmayı taahhüt etmektedir.

 

Ara & Vize Al